-
-
-
-
Популярний Немає в наявності
222.00 грн.
Останнє, що хочеться побачити під час далекого походу - розмоклі документи, залишені в рюкзаку або сумці. Щоб виключити таку картину нам потрібен чохол для рюкзака. Звичайно, можна обійтися і більш простими речами, наприклад звичайним поліетиленовим пакетом, в який упаковуються всі важливі речі, але ... Якщо ви часто буваєте в походах, а особливо - гірських походах, де дощі абсолютна норма 24/7, - краще купити чохол для рюкзака , зроблений з легких міцних матеріалів. Зрештою, варто він набагато дешевше, ніж втрачений комфорт і мокрий вміст туристичного рюкзака десь на одній з вершин Карпат, куди ще дійти потрібно.
З чого робиться чохол для туристичного рюкзака?
- Полівінілхлорид - матеріал, з якого робляться багато звичайних дощовиків. Досить м'який, він майже не парусить і не шарудить на вітрові, в зібраному вигляді займає дуже мало місця (чохол від величезного 120-літрового рюкзака можна заховати в кишені). Чохли та накидки з ПВХ пропускають невеликий відсоток вологи, але його недостатньо, щоб намочити щільну, просочену вологостійкими складами тканину рюкзака.
- Поліестер або нейлон з поліуретановим просоченням. Чохли для рюкзаків з цих матеріалів роблять рідко, так як через якийсь час інтенсивного дощу (2-5 годин) вони починають пропускати воду. Для особливої міцності в тканину вплітаються волокна поліпропілену за принципом арматури (хрест-навхрест).
Чохол для рюкзака - форма і конструкція
В обох випадках чохол - це накидка-напівкокон, що одягається на рюкзак з протилежного від спини боку. Головну різницю складає лише спосіб фіксації.
- На карабіни (фастекс або класичних). Такий Rain Cover найчастіше можна купити відразу з рюкзаком, які мають необхідні кільця-кріплення для карабінів.
- На еластичній тасьмі. По контуру накидки вшита гумка, що дає можливість натягнути чохол на рюкзак, і не дозволяє йому спадати після. Для надійності чохол обладнується ще стяжкою або фіксатором на липучці або карабін, щоб порив вітру, гілки не змогли зірвати кавер з рюкзака.
- На затягуванні. Самий універсальний спосіб, так як підходить для рюкзаків будь-якого розміру і форми. Еластичний шнур після надягання чохла затягує розтруб до потрібної фіксації.
Чим шкідливе носіння рюкзака в дощ без захисту?
Крім очевидних проблем у вигляді намоклих речей всередині, намоклий рюкзак втрачає міцність і форму. Мокрі нитки рвуться куди простіше (особливо на лямках, де навантаження і так граничне). EVA-піна, що використовується в демпферних елементах, досить довго віддає вологу, і якщо ви в горах, де дощі йдуть часто - може почати псуватися. Перша ознака - неприємний запах, не схожий на запах свіжої гуми. Також дощова вода вимиває залишки мастила застібок-блискавок, від чого ті згодом стають жорсткішими. З огляду на значну вартість сучасних туристичних рюкзаків на 50-100 літрів, купити бюджетний чохол буде кращою ідеєю і вкладенням коштів. Тим більше, що займати місця покупка практично не буде - сучасний рейнкавер уміщається в невеликій кишені на одязі або в рюкзаку.
Якщо ви хочете бути на 100% впевнені, що сам рюкзак і речі всередині його залишаться цілими навіть під багатоденним проливним дощем - найкраще докупити ще й гермомешок, в який упаковувати на стоянці всі речі, а тільки потім засовувати його в рюкзак.
Купити рейнкавер в магазині «Кросівка»
Наш інтернет-магазин доставить ваші покупки в будь-яку точку України за 1-3 дні. На «Кросівці» можна купити найрізноманітніші аксесуари для рюкзаків і сумок, які збережуть їх для багатьох щасливих комфортних туристичних подорожей.