Спальний мішок є одним із основних елементів екіпірування туристів, рибалок, мисливців і військових. Він забезпечує комфортні умови під час сну на природі (в наметі або просто неба), в бліндажах та на інших військових позиціях.
Спальник ЗСУ відрізняється від туристичного аналога зменшеними розмірами та вагою, а також підвищеними експлуатаційними показниками. Наявність компресійного чохла дає змогу суттєво зменшити об’єм спальника, завдяки чому він займає мінімум місця в тактичному рюкзаку.
Також варто відзначити, що туристичній моделі мають різнокольорове забарвлення, тоді як армійські варіанти виготовляють переважно в однотонних кольорах типу олива або в камуфляжі.
Різновиди спальників ЗСУ та їхні особливості
Спальні мішки для військових можна розділити за трьома ключовими особливостями:
- Формфактор. Виділяють два основних варіанти — кокон і ковдра. Перша модифікація розрахована на одну людину. Такий спальник має звужену до низу форму, теплий капюшон і бічну застібку. Він підбирається під зріст і статуру конкретної людини. Завдяки цільному крою усередині дуже тепло та комфортно. Моделі у вигляді ковдр мають прямокутну форму без звуження. Завдяки застібці-блискавці по периметру спальник може використовуватись однією особою (за аналогією з коконом) або слугувати ковдрою для двох осіб.
- Наповнювач. Від типу наповнювача залежать ключові показники спального мішка — вага, стійкість до впливу вологи, а також наскільки людині буде тепло всередині залежно від погодних умов і пори року. Розрізняють натуральні та синтетичні наповнювачі. До першої категорії належать гусячий пух, який добре зберігає тепло й мало важить, але має один суттєвий недолік — під впливом вологи він швидко намокає і втрачає свої теплоізоляційні якості. Синтетичні утеплювачі більш поширені завдяки поліпшеним експлуатаційним показникам. Вони не втрачають форму при намоканні, швидко сохнуть і не становлять інтересу для пір’яних кліщів і комах. Серед найпоширеніших різновидів таких наповнювачів варто виділити синтепон і холофайбер. Перший варіант використовують у бюджетних виробах, а другий — в амуніції середнього та високого цінового сегмента. Ключова відмінність між двома матеріалами — холофайбер менше важить і завдяки особливій структурі волокон має підвищені теплоізоляційні якості.
- Сезонність. За цим показником можна виділити три типи військових спальників: літні (мають один шар утеплювача та розраховані на температуру повітря не нижче за +8 градусів), міжсезонні (2–3 шари утеплювача, можна комфортно спати за температури повітря від 0 до -5 градусів) та зимові (витримують температури до -40 градусів).
Правильно підібраний за розміром і температурними показниками спальний мішок ЗСУ забезпечить комфортні умови для відпочинку та сну в будь-яку пору року незалежно від погодних умов.
Де можна вигідно купити спальний мішок ЗСУ?
Інтернет-магазин тактичного та туристичного спорядження «Кросівка» пропонує усім своїм новим і постійним покупцям такі переваги:
- Великий асортимент спальних мішків та іншого спорядження в онлайн-каталозі на сайті.
- Тільки якісну амуніцію від провідних вітчизняних та іноземних виробників.
- Ціни без накруток посередників завдяки прямим закупівлям продукції у виробників.
- Професійну допомогу у виборі конкретного спорядження.
Купити спальник за найкращою ціною від провідних виробників тактичного спорядження дуже просто — скористайтесь зручною онлайн-формою або зателефонуйте нашим фахівцям за номерами клієнтської служби підтримки.