Традиційний спосіб харчування у похідних умовах — приготування чаю, кави та гарячої їжі на вогнищі. В лісі можна легко знайти сухостій для багаття, але як бути, коли більша частина маршруту пролягає високогір’ям, степом чи місцевістю, де немає лісу або заборонено розпалювати вогнища? Крім того, будь-яке багаття виділяє дим, який демаскує місцезнаходження, що особливо актуально для військових.
Для таких випадків є зручне та практичне рішення — туристичний пальник. Він складається з конфорки, металевого розкладного каркасу та вхідного отвору для подачі палива. Використання такого пристрою можливе будь-де, незалежно від наявності дров і погодних умов. Крім того, це максимально безпечно та не шкодить довкіллю.
Туристичні пальники розрізняють за типом палива, яке вони споживають, і деякими конструктивними особливостями. Існують газові, бензинові та мультипаливні системи, серед яких газові пальники здобули найбільшу популярність.
Чому варто вибрати портативний газовий пальник?
Портативний газовий пальник має такі переваги та особливості, які вигідно відрізняють його від інших різновидів:
- Компактні розміри та мала вага, завдяки яким прилад зручно й необтяжливо носити в рюкзаку навіть у тривалих походах.
- Доступна ціна. Газовий пальник коштує значно дешевше мультипаливних аналогів, тому вважається найбільш доступним рішенням для туристів, військових і прихильників відпочинку на природі.
- Проста та надійна конструкція. Пальник не має складних механізмів і дрібних деталей, які можуть швидко вийти з ладу.
- Простота використання. Все, що потрібно, — під’єднати балон із газовою сумішшю та запалити вогник. Уникання прямого контакту з паливом також є запорукою безпечного користування приладом.
Завдяки універсальному роз’єму пальник легко під’єднується до газових балонів, які доступні не тільки у спеціалізованих туристичних магазинах, а й у господарчих крамницях і будівельних маркетах.
Існує кілька видів газової суміші, склад якої адаптовано для різних погодних умов, що дає змогу комфортно користуватись газовим пальником на відкритій місцевості у будь-яку пору року.
Різновиди портативних газових пальників та їхні особливості
Газові пальники можна розділити на три групи за типом конструкції:
- Класична. У цьому випадку пальник накручується на балон без використання шлангів. Переваги такого рішення — максимально компактні розміри. Недолік — обмеження щодо ваги та діаметру посуду.
- Виносна. Такий пальник має ніжки, завдяки яким він зберігає стійке положення на будь-якій рівній ділянці та витримує невеликий туристичний казанок чи каструлю. До балона пристрій під’єднується за допомогою шланга, що не зовсім зручно.
- Інтегрована. Дуже цікава система, яка складається з пальника, ємності для приготування та вітрозахисту. Завдяки тому, що всі елементи мають особливу конструкцію, мінімізуються витрати палива, а сама похідна кухня має вигляд невеличкого циліндра, що легко розміщується в рюкзаку. Саме інтегровані пальники мають великий попит серед соло-туристів і військових.
В інтернет-магазині «Кросівка» представлено великий асортимент пальників та іншого туристичного спорядження від відомих вітчизняних та іноземних виробників за найкращими цінами з гарантією якості.
Щоб купити газовий пальник з доставленням по всій Україні, скористайтесь зручною онлайн-формою на сайті або зателефонуйте нашим консультантам за вказаними номерами.