Підсумки — це сумки (чохли) невеликого розміру, які військовослужбовці розміщують на поясному ремені, розвантажувальному спорядженні, плитоносці. Їх випускають у різних варіантах розмірів і форм і використовують для перенесення будь-яких речей, які можуть знадобитися в польових і бойових умовах.
Одним з обов’язкових у спорядженні військових є підсумок для турнікету. Розповідаємо, яким саме він має бути.
Для чого потрібен підсумок для турнікета?
Хоча кровоспинний джгут (турнікет) легкий і має компактні розміри, носити його в кишенях форми чи в рюкзаку не рекомендується. Адже з кишені він може випасти, забруднитися або пошкодитися, що зробить його застосування неефективним або небезпечним для здоров’я через збільшення ризику зараження крові. В рюкзаку ж турнікет доведеться довго шукати, а при пораненні з масивною кровотечею його потрібно накласти якомога швидше.
Спеціальний чохол для турнікету дає змогу зручно та надійно розмістити кровоспинний джгут на тактичному спорядженні й за необхідності максимально швидко дістати його, щоб надати екстрену медичну допомогу самому собі, побратиму чи постраждалому цивільному.
Яким має бути правильний підсумок для турнікета?
Підсумок має бути простим у використанні, щоб дістати турнікет з нього можна було миттєво, не докладаючи зусиль і не роблячи зайвих рухів.
Чохли для турнікетів виготовляють із міцного та довговічного матеріалу — зазвичай Cordura 500D із водовідштовхувальним PU-покриттям або Cordura 1000D. Ці високотехнологічні тканини легкі, але дуже стійкі до механічних пошкоджень і забруднень.
Якісні підсумки для турнікетів оснащуються надійною фурнітурою — велкро-липучками та системою кріплення турнікету. Завдяки системі MOLLE військовий може закріпити чохол саме там, де йому зручно — на ремені, жилеті, рюкзаку тощо. Надійні кріплення знижують ризик втрати підсумка з турнікетом майже до нуля. Для максимальної зручності та швидкого відкривання на клапані підсумка може бути хлястик.
Наявність люверсів на задній чи в нижній частині підсумка також є перевагою. Вони призначені для запобігання намоканню турнікета під час опадів.
Підсумки можуть оформлюватися в камуфляжі різного типу, як-от MultiCam чи ММ-14, в тон форми бійця. Також у продажу є моделі в кольорах олива, койот, ranger green, чорний.
Види підсумків для турнікетів
Окремо може постати питання — купити підсумок для турнікету відкритого, напівзакритого чи закритого типу. Щоб зробити оптимальний вибір, потрібно розуміти особливості кожного типу підсумка:
- Відкритий. Цей варіант забезпечує миттєвий доступ до джгута, оскільки той випирає із підсумка. Однак у нього є недоліки — потрапляння на турнікет пилу, бруду та води. У відкритому підсумку турнікет сам по собі випасти не може, але є ризик втрати, якщо він зачепиться, наприклад за гілку.
- Напівзакритий. Така модель оснащується накидною стропою у випадку кріплення MOLLE та еластичними гумками з обох боків у разі кріплення велкро. Напівзакритий варіант забезпечує надійну фіксацію турнікета, однак не може на 100% захистити його від бруду та пилу, оскільки бічні частини залишаються відкритими
- Закритий. Ця модель гарантує повноцінний захист кровоспинного джгута від пилу, бруду та втрати. Діставати турнікет із такого підсумка також легко — щоб відкрити його клапан, треба просто потягнути за стропу.
В інтернет-магазині «Кросівка» можна придбати якісний підсумок для турнікета у вертикальному або горизонтальному виконанні від таких перевірених виробників, як «Мілітарка» і M-Tac.