Чоловічий берет - формений і мілітарі головний убір, здатний підкреслити характер і стиль його власника. З 2017 року українська армія перейшла на концептуально нові берети - і за формою, і за забарвленням, що змінило не тільки вигляд військовослужбовців, але і модників і модниць, які знайшли в беретах нових забарвлень цікаві аксесуари для щоденного носіння. Чоловічі берети купити ви можете в інтернет-магазині «Кросівка».
Чоловічі берети в історії
Цей головний убір є подальшим розвитком кельтської бойової шапки, хоча загальне поширення берет отримав тільки в середні століття, де був відомий в першу чергу в межах нинішньої Іспанії і Франції як «баскська шапочка» (дослівний переклад). Оригінальна конструкція не передбачала козирків, околиша, тулії. З тих пір чоловічий берет зайняв своє місце як у цивільній, так і у військовій моді, де до сих пір є шанованим символом деяких підрозділів. Носіння берета - відмінна риса парамілітраних утворень, радикальних груп і мілітаристів. В Італії винайшли оригінальний гібрид берета, пілотки і кепки - «бустіна».
У цілком практичній площині цей головний убір теж знайшов застосування - можливість сховати волосся будь-якої довжини виявилася корисною на виробництві, а особливо - в роботі з верстатами і складним рухомим інструментом. Берет входить в комплект робочого одягу на багатьох сучасних високоточних промислових підприємствах.
З яких матеріалів можна купити чоловічий берет військовий і цивільний?
- Шерсть - найпоширеніший матеріал. Для виготовлення використовують м'яку овечу вовну (мериносових порід) і ангори. Саме з вовни налагоджено виробництво чоловічих військових беретів для більшості армій країн світу.
- Фетр - вовняне полотно, виготовлене методом валяння матеріалу, з якого виходять тонкі пласти. Фетр набагато ніжніше і м'якше вовни, тому використовується для виготовлення мілітарі і цивільних беретів, які не такі вимогливі до умов носіння.
- Бавовна і сумішеві тканини - основа для виготовлення простих захисних і робочих беретів. Оскільки бавовна простіше в фарбуванні, такі берети бувають самих різних забарвлень, включаючи складні камуфляжні. Може використовуватися не тільки чиста бавовняна нитка, але і різні суміші з додаванням поліестеру, наприклад.
- Шкіра. Як матеріал зустрічається досить рідко і тільки на ексклюзивних зразках. У чоловічому середовищі шкіряні берети не надто популярні, хоча і зайняли своє законне місце.
Кольори військових беретів
У листопаді 2017 року українська армія отримала берети нових кольорів, що стали новими символами українських родів військ.
- «Степ» (світла олива) - загальновійськовий берет.
- «Грозовое небо» (сірий з синьою ноткою) - для українських військово-повітряних сил.
- «Ескадра» (темно-синій) - для ВМСУ.
- «Марун» (бордовий) - для високомобільних десантних військ, які змінили свої традиційні з радянських часів блакитні берети на бордові.
- «Сталь» (сірий) - новостворені сили спеціальних операцій України.
- «Темна ніч» (чорний) - українські танкісти - єдині, хто залишився при своєму традиційному кольорі головного убору.
- «Полум'я» (яскравий червоний) - артилеристи і ракетні війська.
- «Малина» (пурпурний) - полк охорони Президента України.
- Світло-червоний (окремої назви не отримав) - військова служба правопорядку.
- «Грунт» (темний сірий) - підрозділу гірської піхоти.
Купити чоловічий берет в інтернет-магазині «Кросівка»
Магазин «кросівки» пропонує купити берети за вигідними цінами в Україні. У нас ви знайдете як українські військові берети, так і берети західних армій - бундесверу, армії Великобританії. Все це ми доставимо за 1-3 дні в будь-яку точку нашої країни «Новою Поштою». Зробіть вибір прямо зараз, і ви не пошкодуєте!